> Natjecanja

Natjecanja - LIK 2011.

Autor: Biljana Fluka, 25. 3. 2011.

Natjecanje-izložba iz vizualnih umjetnosti i dizajna učenika osnovnih škola Grada Zagreba

Ovogodišnji zadatak na natjecanju bilo je oblikovanje prostornog crteža savijanjem, rezanjem i spajanjem žice i žičanih mrežica na temu „Boje moga grada“. Unutar prostornog crteža umetao se obojani karton različitih debljina i tekstura u komplementarnom kontrastu.  Prostorni crteži su trebali biti inspirirani arhitekturom (ulicama, trgovima, parkovima, interijerom i sl.)

Takav zadatak zahtjeva i naglašava kreativnost, istraživanje i, možda najvažnije, motoričku spretnost u tehnici oblikovanja žicom.

U našoj školi povjerenstvo je odabralo 20 radova koji su poslani na županijsku razinu LIK-a.

Na županijskoj razini sudjelovale su 53 škole Grada Zagreba. Iz 18 škola županijsko povjerenstvo je odabralo 73 rada, među kojima je i rad učenice naše škole IVE SRUK (8.a).

Iva je modelirala rad žicom u koji je umetala kartone u komplementarnom kontrastu žuto-ljubičasto. Nastavna tema je bila „Oblikovanje prostornih površina“ (ključni pojmovi: urbanizam, hortikultura, engleski park/francuski park), a motiv/poticaj - „Mijenjam svoje mjesto“ ,unutar kojeg smo razgovarali o posebnostima čučerskog kraja, te potrebama učenika za mijenjanjem sredine u kojoj žive.

ČESTITAMO  IVI  NA POSTIGNUTOM USPJEHU!