> Natjecanja

Dabar natjecanje - 10. studenog 2022.

Autor: Jelena Bekavac Krčadinac, 25. 11. 2022.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online izazov, koji se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Dabar natjecanje održalo se 10.11.2022. u OŠ Čučerje od 11:30 do 12:15 sati i  to po prvi put. Sudjelovalo je 13 učenika (jedan učenik 5.razreda, šest učenika 6.razreda, dva učenika 7.razreda i četvero učenika 8.razreda).

Dora Sruk, Mihael Šušković i Ivan Vid Glavan su po uspjehu među 10% najboljih učenika.

Čestitamo svim natjecateljima.

Jelena Bekavac Krčadinac, prof.

povjerenik natjecanja

U kategoriji KiloDabar (za učenike 5.r i 6.r) sudjelovalo je 14 668 natjecatelja iz cijele Republike Hrvatske, a svih sedam natjecatelja: Dora Sruk, Mihael Šušković, Toma Džapo, Vinko Bagarić, Martin Krvarić Kaštelac, Lana Šušković i Mia Marković su među 50% najuspješnijih.

Dora Sruk i Mihael Šušković su ujedno i u 10% najboljih učenika po uspjehu.

U kategoriji MegaDabar (za učenike 7.r i 8.r) sudjelovalo je 10 561 natjecatelj iz cijele Republike Hrvatske. OŠ Čučerje predstavljali su učenici: Ivan Vid Glavan, Matej Sruk, Ivana Mašić Prpić, Marko Furdin, Gabriela Vrhovac i Nika Šušković, te je velika većina među 50% najuspješnijih.

Ivan Vid Glavan se ujedno kvalificirao i u 10% najboljih učenika po uspjehu.

Konkurencija je bila jaka, zadaci su bili zahtjevni, vrijeme je bilo limitirano, a Vi ste ostvarili super uspjeh.

Čestitke svim natjecateljima.

Priloženi dokumenti: