> Natjecanja

Natjecanja 2019./2020

Autor: Biljana Fluka, 15. 2. 2020.

Općinska razina

LiDraNo

Na ovogodišnjoj općinskoj smotri LiDraNo učenici OŠ Čučerje predstavili su se dramsko – scenskim, literarnim i novinarskim izrazom pod mentorstvom učiteljice Mirjane Kovačić, profesorice Ive Uremović i knjižničarke Adriane Pavlović.

Dramska skupina 2.a razreda (Mia Antić, Nika Čačić, Petra Gažić, Fran Kobeščak, Martin Krvarić Kaštelac i Gabriel Svibovec) u skupnom scenskom nastupu na pozornici kazališta KNAP u Kulturnom centru Peščenica izvela je scensku igru Neka nova vremena. S monolozima su nastupili Angelina Hukman (8.a) – Ljubav nikad ne prestaje (tekst Stjepana Licea) i Filip Ferenčina (5.b) – Ljubav preko mobitela (tekst Ratka Bjelčića). Poeziju Tita Bilopavlovića kazivali su Erik Vila (2.a) Na moru i Tonka Jakšić (2.a) Dnevnik. Učenica Gabriela Šturlić (6.a) kazivala je pjesmu Ivana Minattija Nekoga moraš voljeti.

Literarnim uradcima predstavili su se učenici: Sven Stilinović Jedan neobičan dječak, Blaž Tustić Jedan i pol dan na Islandu i Gabriela Šturlić Za najljepši planet u svemiru. A pored lirske pjesme Nin Katarina Carek predstavila se i novinarskim radom Svi bismo mi trebali sačuvati dijete u sebi.

Za županijsku razinu predloženi su scenska igra 2.a razreda Neka nova vremena, literarni rad Blaža Tustića Jedan dan na Islandu i novinarski rad Katarine Carek Svi bismo mi trebali sačuvati dijete u sebi.

Dramska skupina 2. a

Gabriela Šturlić, Angelina Hukman i Filip Ferenčina

Vjeronauk

Učenici OŠ Čučerje sudjelovali su Vjeronaučnoj olimpijadi ZAGREB – ISTOK 2019./2020.Natjecanje je održano u OŠ Jelkovec 29.01.2020.godine.

Tema natjecanja ove godine bila je „Sveti Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi“ Vinkovska karizma u Hrvatskoj.