> Natjecanja

Natjecanja 2019./2020

Autor: Biljana Fluka, 22. 1. 2020.

Školska razina

POVIJEST

Školsko natjecanje iz Povijesti održano je 5. II. 2020.. Sudjelovalo je troje učenika osmih razreda. Najbolji rezultat postigla je učenica  Katarina Carek (8. b).

HRVATSKI JEZIK

11. veljače održano je školsko Natjecanje iz hrvatskog jezika na kojem su sudjelovali učenici 7. i 8. razreda. Najbolji uspjeh ostvarila je učenica Gabrijela Dačnik (7.b) koja je pozvana na županijsko natjecanje 20. ožujka.

ENGLESKI JEZIK

Školsko natjecanje iz engleskog jezika za učenike osmih razreda održano je 23. siječnja ove godine. Natjecanju je pristupilo 13 učenika, a učenik Kristian Budak pozvan je na županijsku razinu natjecanja.

GEOGRAFIJA

Školsko natjecanje iz geografije za učenike 5.r – 8.r  održano je 12. veljače 2020. u 13 sati, OŠ Čučerje. Na natjecanju je sudjelovalo 11 učenika. Najbolje rezultate ostvarili su Luna Jurišić – 5.b, Filip Lučić – 6.b i Petra Šporčić – 8.a.

NJEMAČKI JEZIK

Školsko natjecanje iz njemačkog jezika održano je 21. siječnja 2020. u 13 sati. Na natjecanju je sudjelovalo 11 učenika 8.a i 8. b razreda. Učenica Petra Marković pozvana je na sudjelovanje na županijskoj razini koje će se održati 19. veljače 2020. u OŠ Dragutina Tadijanovića u Zagrebu.

INFORMATIKA

Školsko natjecanje iz informatike za učenike 5.r - 8.r održalo se u OŠ Čučerje u petak 24. siječnja 2020.

Natjecanju u kategoriji Primjena algoritama u Pythonu  pristupio je učenik Jakov Robić iz 8.razreda i ostvario je rezultat 200 / 200 bodova.  Jakov Robić osvojio je u županiji Grad Zagreb izvrsno 1. mjesto u konkurenciji od 20 natjecatelja.

Županijsko natjecanje održat će se u petak 14. veljače 2020. u OŠ Žuti brijeg.

MATEMATIKA

Školsko natjecanje iz matematike je ove školske godine organizirano u dva dijela.

Natjecanje za učenike predmetne nastave je održano 17. prosinca 2019. godine. Sudjelovala su 33 učenika - 8 učenika petih razreda, 7 učenika šestih razreda, 8 učenika sedmih razreda i 10 učenika osmih razreda.

Natjecanje za učenike 4. razreda je održano 15. siječnja 2020. godine. Sudjelovalo je 14 učenika 4.a – 3 učenika, 4.b – 5 učenika, 4.c – 6 učenika).

Najbolje rezultate postigli su:

Ivan Vid Glavan                   4.a

Gabrijel Božek                     4.b

Filip Latin                            4.c

Luna Jurišić                         5.b

Ivana Mašić Prpić                 5.a

Fran Fabijanić                      6.b

Filip Antić                            6.b

Lucija Benić                         7.b

Lucija Šantek                       7.a

Jakov Robić                         8.b

Borna Kostrec                     8.b

Ovi učenici će predstavljati našu školu na općinskom / gradskom natjecanju iz matematike koje će se održati u ponedjeljak, 27. siječnja 2020. s početkom u 10 sati u OŠ Vjenceslava Novaka, Zagreb.