> Natjecanja

LUCKO - ekipno matematičko natjecanje osnovnih škola

Autor: Jelena Bekavac Krčadinac, 20. 1. 2024.

U subotu 20. siječnja 2024. u gimnaziji Lucijana Vranjanina održano je 13. ekipno matematičko natjecanje za učenike od 5. do 8. razreda. Lucko natjecanju je pristupilo 170 učenika podijeljenih u 43 ekipe.

Svaka ekipa sastoji se od 4 učenika, svi zajedno rješavaju 45 zadataka tijekom 90 minuta. Zadaci su uzeti iz gradiva od 5. razreda do 8. razreda.

Zbog bolesti na ovom natjecanju nismo imali niti jednog osmaša, te smo po sastavu ekipa bili u startu znatno lošiji (među najmlađima).

Učenici: 5.a razreda Lucija Jantolek i Šimun Orešković, te učenica 7.a razreda Mia Marković su kao tročlana ekipa uspjeli osvojiti 36. mjesto i pobijediti preostalih 7 ekipa.

Učenici: 6.b razreda Fran Kobešćak, 7.b Toma Džapo, 7.a Grgur Orešković i Jura Šandrovčan su bez ijednog osmaša osvojili visoko 33. mjesto.

Svi natjecatelji su znanje i hrabrost iskazali svojim sudjelovanjem, a nakon natjecanja, dan smo dodatno uljepšali šetnjom po Tuškancu i Dubravkinom putu, grudanjem na Rokovom perivoju i obilaskom tunela Grič.

Priloženi dokumenti:
Slike_web.pdf (325.58 KB)