> EKO škola
EKO sadržaji

Vijest

Autor: Biljana Fluka, 19. 3. 2017.

EKO projekt 2. b razreda

Za projekt zaštite okoliša pod nazivom "Pratimo stablo kroz godišnja doba" odabrali smo mladu lipu posađenu pred prozorom naše učionice.

Napravili smo plakat na kojem ćemo prikazivati promjene na lipi tijekom različitih godišnjih doba.

Došla je zima i lipu je prekrilo inje.

Grane koje su radnici u jesen orezali s naše lipe poslužile su našem domaru kao rogovi za "jelenka" koji nas je veselo pozdravljao kraj ulaza škole cijelu zimu.

Matija je uz pomoć roditelja napravio kućicu - hranilicu za ptice. Stavili smo u nju puno raznih sjemenki i orašastih plodova i zamolili domara da kućicu postavi na našu lipu.

Cijelu zimu sjenice su rado posjećivale kućicu i hranile se sjemenkama, ponekad su u kućici bile po dvije - tri odjednom. Baš je bilo zanimljivo promatrati ih.

Bliži se proljeće, zasjalo je sunce pa smo izašli van, pozdraviti našu lipu.

EKO ŠKOLA

Naša škola je i službeno postala

međunarodna Ekoškola.

Na svečanosti koja je održana 12. svibnja 2017. u Gastro Globusu na Zagrebačkom velesajmu, promovirana je 17. generacija međunarodnih Ekoškola iz Republike Hrvatske. Tom prigodom predstavnici naše škole dobili su povelju (certifikat) i prestižnu zelenu zastavu.