Radionica

Autor: Biljana Fluka, 11. 2. 2019.

RADIONICA PRVE POMOĆI

U ponedjeljak 4.02.2019. godine u 14 h učenici sedmih razreda koji su izabrali Prvu pomoć kao izvanškolsku aktivnost imali su predavanje o prvoj pomoći, teorijski i praktični dio. Našu školu posjetila je volonterka Crvenog križa. Volonterka je predavala o nastanku Crvenog križa, opeklinama, ozljedama, ogrebotinama, iščašenjima, krvarenjima i humanim vrednotama. Sve su to učenici primijenili u praktičnom dijelu predavanja. Vježbali su razne zavoje, sekundarni pregled, što napraviti sa osobom koja je u stanju šoka ili samo u nesvijesti. Posebno su obratili pažnju na razne vrste zavoja koji se upotrebljavaju i u stvarnom životu. Predavanje je ujedino i bilo ponavljanje svega što su učenici naučili boravkom u Novom Vinodolskom. Predavanje je bilo važno zbog natjecanja koje će se održati u 3. mjesecu. Tijekom predavanja vladala je odlična atmosfera i svi su odlično surađivali.

Marta Šalić