Autor: Biljana Fluka, 2. 10. 2009.

Udruga za promicanje likovne kulture OPA okupila je renomirane dizajnere i umjetnike u projekt pod nazivom "POGLE`Dizajn" koja želi hrvatskoj javnosti ukazati na važnost odgajanja vizualne kompetencije u mladih.

Jedna od četiri likovne radionice na temu dizajna održana je 29.9.2009. u OŠ S.S.Kranjčevića. Na toj su radionici sudjelovali i učenici 8. razreda OŠ Čučerje s profesoricom likovne kulture Ksenijom Domančić Bajić. Voditelji radionice bili su dizajnerica Narcisa Vukojević (grafički dizajn), Tamara Vranešević (modni i grafički dizajn) i Boris Barna (web dizajn).

Likovni radovi nastali na radionicama, kao i radovi nastali na satovima likovne kulture, bit će prezentirani tijekom listopada na izložbi POGLE`Dizajn u izlozima prodavaonica u Ilici.