Projekt: Dar planeti Zemlji

Autor: Biljana Fluka, 30. 3. 2009.

Za moju jedinu planeticu, molim platnenu vrećicu!

Učenici nižih razreda (1.a, 2.a, 3.a, 4.a, 4.b) 30.04. sudjelovali su u projektu "Dar planeti Zemlji" u organizaciji Udruge za promicanje kreativnosti VILIBALD.

U cilju očuvanja prirode od najrasprostranjenijeg zagađivača - plastične vrećice, udruga želi educirati djecu i potaknuti ih da utječu na svoje roditelje i svoju okolinu zamjenom iste za platnenu vrećicu. Ovim projektom omogućuje se djeci da aktivno uče i sudjeluju u očuvanju prirode i zaštite okoliša te da pošalju poruku svim generacijama kako i jednim malim korakom svi možemo pridonijeti očuvanju planete Zemlje.

Učenici su bojama za tekstil oslikavali platnene vrećice koje će biti podijeljene kupcima u trgovačkom centru Mercator (Vukovarska 269 b), 25.04.2009.,gdje će se održati završna priredba i kreativno - edukativna radionica. Vrećice koje će djeca ukrašavati na toj radionici moći će ponijeti sa sobom.

Svaki učenik koji je danas sudjelovao u radionici, dobio je edukativnu brošuru, zahvalnicu i magnetić, a naknadno će dobiti i pozivnice za završnu priredbu.

Udruga će održati radionice i u Područnoj školi Dankovec i to u četvrtak, 02.04.2009.

Fotografije današnjih radionica pogledajte u Galeriji.

Više o Udruzi za promicanje kreativnosti VILIBALD možete saznati na www.vilibald.com