Autor: Biljana Fluka, 16. 9. 2016.

BESPLATAN PRIJEVOZ UČENIKA

BESPLATAN PRIJEVOZ učenika reguliran je  člankom 69. Zakona o odgoju i obrazovanju.

Učenici Grada Zagreba koji imaju adresu stanovanja udaljenu od škole  najmanje 3 km ( razredna nastava) i  najmanje 5 km ( predmetna nastava)  imaju pravo na besplatan prijevoz. Pravo na prijevoz ostvaruju na temelju potpisane  izjave roditelja o udaljenosti od kuće do škole i provjere od strane škole/ Gradskog ureda.

Popis učenika koji ostvaruju pravo  šalje se Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport. Tek kada se taj popis dostavi u ZET  učenici  će biti obavješteni da mogu otići napuniti pretplatnu kartu. Učenici ne trebaju donositi zahtjeve za izdavanje pretplatne karte  ako pretplatnu kartu već imaju.