Terenska nastava

Autor: Biljana Fluka, 29. 5. 2016.

6. razredi na Krku

IZVJEŠTAJ S TERENSKE NASTAVE: IZLET NA OTOK KRK

U utorak 23.svibnja 2016. učenici šestih razreda OŠ Čučerje u pratnji razrednica i profesorice hrvatskog jezika bili su na izletu na otoku Krku. Na izlet smo krenuli u 6:00 sati, a vratili smo se oko 20:00 sati. Na otoku Krku obišli smo Jurandvor te mnogo saznali o njegovoj povijesti. Jurandvor je poznat kao mjesto gdje je pronađena Bašćanska ploča. Tamo smo posjetili crkvicu svete Lucije i vidjeli repliku Bašćanske ploče što nas se posebno dojmilo. Nakon obrazovnog dijela dana uputili smo se prema Baškoj gdje smo se na plaži zadržali tri sata. Iako je more bilo hladno, svejedno smo se kupali, ali i uživali na suncu. Nakon kupanja otišli smo na ručak, uživali u šetnjici i pritom kupili neke suvenire. Čak nas ni ono malo kiše nije smetalo u dobrom provodu. No, nažalost, dan je prebrzo prošao i morali smo krenuti u Zagreb. Kući smo došli s osmijehom na licu jer smo se zabavili, ali i nešto naučili.

Lucija Šušković 6.b