Autor: Biljana Fluka, 13. 12. 2013.

KONCERT ANSAMBLA MINSTREL

U sklopu projekta Glazba u mom kvartu u organizaciji Hrvatske glazbene mladeži u NS Dubrava učenici 8a i 8b  razreda  27.11. 2013. posjetili su koncert  ansambla za ranu glazbu Minstrel.

Ansambl Minstrel sastavljen je od mladih pjevača i svirača koji izvode djela srednjovjekovne, renesansne i barokne glazbe na autentičnim instrumentima i iz originalnih notnih zapisa. Potpunom dojmu svakako su pridonijeli i vrlo životopisni kostimi izvođača.

Mladi slušatelji imali su priliku  toga podneva upoznati se s duhovnom i svjetovnom glazbom  toga razdoblja na vrlo zanimljiv  i dinamičan način, a najsretniji među njima osvojio je i vrijednu nagradu, CD ansambla Minstrel.