Posjet

Autor: Biljana Fluka, 25. 11. 2012.

U okviru projekta DJECA SUSREĆU UMJETNOST učenici nižih razreda posjećuju Muzej suvremene umjetnosti.

Prvi su muzej posjetili učenici drugih razreda. U muzeju je za njih održana projekcija nagrađenog francuskog animiranog filma "Kerity, kuća tajni". Kroz bajkovitu priču film progovara o problemu koji muči mnogu djecu, o teškoćama u čitanju.

Nakon projekcije učenici su razgledali dio izložbenog prostora muzeja u kojem se nalaze umjetnička djela čiji se autori poigravaju svjetlošću, bojama, oblicima te stvaraju razne optičke iluzije. Učenici su bili vrlo zainteresirani, najviše su im se svidjela djela koja su smjeli dodorivati, mijenjati i kroz njh prolaziti.

27.11.2012. muzej su posjetili učenici trećih i četvrtih razreda i pogledali film Krokodili. Film je vrlo snažna priča o prijateljstvu djece koja žive u različitim životnim uvjetima. (dijete iz nesređenih obiteljskih uvjeta, dijete koje je neprestano izloženo agresivnom ponašanju svojih ukućana, dijete koje je paraplegičar i “živi” u svojim invalidskim kolicima).