Obuka prve pomoći

Autor: Biljana Fluka, 8. 1. 2009.

Učenici sedmih razreda sudjelovali su u programu prve pomoći u Novom Vinodolskom.

Tijekom školske godine 2008./2009. učenici sedmih razreda Osnovne škole Čučerje uključeni su u program obuke pružanja prve pomoći. Osnovni program (I. stupanj) prve pomoći održan je u Osnovnoj školi Čučerje tijekom studenog i prosinca 2008. godine. Program je vodila djelatnica Crvenog križa Vladimira Čivrag i u 6 nastavnih sati učenici su usvojili osnovna znanja i vještine prve pomoći. U osnovnom programu prve pomoći sudjelovalo je 30 učenika sedmih razreda.

Napredni program (II. stupanj) prve pomoći održan je u Domu Crvenog križa u Novom Vinodolskom u vremenu od 8. do 10. prosinca 2008. godine. Učenici su iz Zagreba krenuli u ponedjeljak, 8. prosinca 2008. godine u 9:00 sati u pratnji učiteljice Petre Horvat. U programu je sudjelovalo 12 učenika sedmih razreda koji su pokazali najviše interesa za prvu pomoć te su željeli dodatno usavršavanje u znanju i vještinama prve pomoći. Program je trajao 20 nastavnih sati, a učenike su u vježbanju postupaka prve pomoći i rješavanju praktičnih zadataka vodili djelatnici Crvenog križa dr. Igor Bičanić i Vladimira Čivrag.

Slobodno vrijeme učenici su ispunili izletima u grad. Učenici su se vratili u Zagreb u srijedu, 10. prosinca 2008. godine u 13:00 sati.

Fotografije pogledajte u Galeriji.