MAT LIGA 2023./2024. - ekipno natjecanje iz matematike

Autor: Jelena Bekavac Krčadinac, 4. 10. 2023.

MAT liga ekipno je matematičko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola. Nastala je sa željom za popularizacijom matematike, većom motivacijom učenika i njihovih mentora te poticanjem zajedništva i timskog rada.

Natjecanje se odvija u 370 škola (+26% u odnosu na lani) i ima ukupno 8 600 natjecatelja (+33% u odnosu na lani).

Program MAT lige dobio je verifikaciju Ministarstva znanosti i obrazovanja na osnovu pozitivnog stručnog mišljenja Agencije za odgoj i obrazovanje i potporu Hrvatskog matematičkog društva.

Ekipa se sastoji od dvaju članova iste generacije iz iste škole.

OŠ Čučerje ove šk.godine ima 22 natjecatelja (+57% u odnosu na lani) od 5. razreda do 8. razreda koja sudjeluju u 4 kola MAT LIGE.

1. kolo => srijeda 4.10.2023.

2. kolo => srijeda 6.12.2023.

3. kolo => veljača 2024.

4. kolo => travanj 2024.

Pravila natjecanja, arhiva zadataka s ranijih natjecanja, rješenja zadataka s ranijih natjecanja, rang lista natjecatelja po šiframa,…sve to možete pročitati na poveznici https://matzelcic.com.hr/mat-liga/

Jelena Bekavac Krčadinac, povjerenik natjecanja