POSJET UČENIKA OSMIH RAZREDA VUKOVARU

Autor: Ivana Toman Maršić, 7. 3. 2022.

Učenici 8.a i 8.b su 03. ožujka 2022.  u okviru jednodnevne terenske nastave Povijesti posjetili Vukovar.

Ovog puta se, srećom, nije obistinila ona „PO JUTRU SE POZNAJE DAN“ jer smo već u polasku, zbog „tehničkih poteškoća prijevoznika“, kasnili sat vremena.

Kako smo napokon dočekali odlazaka na terensku nastavu (na koju iz corona razloga nismo išli već 2 godine), odlučili smo „NIŠTA NAM NEĆE OVAJ DAN POKVARIT“.

U dobrom raspoloženju, ali dostojanstveno, kako i priliči ovom posjetu, proteklo nam je sljedećih 17 sati.

Po dolasku u Vukovar, a nakon doručka, nešto prije 10 sati, započeli smo program obilaska memorijalnih mjesta: Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, Spomen doma Ovčara i masovne grobnice na Ovčari, Memorijalnog groblja žrtava iz Domovinskog rata, Samostana sv Filipa i Jakova, Vodotornja, Spomen doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti te panoramskog obilaska Kukuruznog put ( Puta spasa), naselja Lužac , Borovo Commerca  i Borova naselja.

Nakon ručka, u poslijepodnevnim satima, posjetili smo Gradski muzej Vukovar (dvorac obitelji Eltz) i Muzej vučedolske kulture.

U večernjim satima obišli smo centar Grada ( spomen križ na ušću Vuke u Dunav) i opustili se nakon sadržajnog i snažnim emocijama ispunjenoga dana.

Iz Vukovara prema Zagrebu krenuli smo u 19. 00 sati, a pred Školu smo stigli u 23.00 sata.

Učenici i profesori puni su pozitivnih dojmova.

Padlet ploču na kojoj su učenici 8.a napisali svoje dojmove o lokacijama koje su posjetili u Vukovaru.