Vijest

Autor: Biljana Fluka, 9. 12. 2019.

5.12.2019. održana je po prvi put Večer matematike u našoj školi.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.
Na samom događaju 5.12.2019. sudjelovalo je 58 učenika/ca, 50 roditelja, 7 učiteljica, 14 sedmaša volontera, 2 gosta volontera te ravnateljica Vesna Orešković. Vrijedne ruke naših posjetitelja, malih i velikih matematičara, i njihovih roditelja zabavljale su se rješavajući zadatke na radnim centrima. Suradnja roditelja i djece je bila uistinu za veliku pohvalu. Osmijeh očeva i majki kada uspješno riješe s djetetom zadatak je najljepša čar cijele večeri. Začas su se popunile matematičke putovnice i osvojile Zahvalnice.
Poštovane majke i poštovani očevi, dragi učenici sudionici ovog projekta, hvala Vam što njegujete ljubav prema matematici. Hvala Vam na dolasku!
Zahvaljujemo i učiteljicama koje su pomogle u provedbi projekta Večer matematike. To su: Dubravka Pavičić, Lucija Sačić, Adriana Pavlović, Ljiljana Begović, Ivanka Derežić, Marija Šimičić i Jelena Bekavac Krčadinac.
Zahvaljujemo i učenicima sedmih razreda, vrijednim volonterima na projektu Večer matematike. To su: Laura Juren, Nikolina Petar, Lucija Šantek, Tara Laura Tomljanović, Josip Ćuk, Roko Ivan Divić, Filip Vidaković, Leo Horvat, Marija Božić, Mila Ravlić, Dora Sarić, Gabrijela Dačnik, Marko Bezeredi i Anna Krpan. Zahvaljujemo i gostima volonterima dječaku Mateju Šimičiću i Izv.prof.dr.sc. Vedranu Krčadincu koji su svojim dolaskom uveličali događaj i sudjelovali u radnim zadatcima.

Priloženi dokumenti:
Fotografije_s_Veceri_matematike.pdf (1.06 MB)