Naj-akcija 2019.

Autor: Biljana Fluka, 29. 11. 2019.

Pohvala OŠ Čučerje za Najakciju u 2019.

19. studenog 2019. na svečanosti akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“ dodijeljena je Pohvala Osnovnoj školi Čučerje za Najakciju u 2019. Profesorica Jelena Bekavac Krčadinac prijavila je na natječaj projekt „Trčimo i volontiramo - PoKRENITE dječju radost” kojim je učenike sedmih razreda i njihove obitelji uključila u svijet volontiranja i trčanja.

Zahvaljujemo svim učenicima i njihovim obiteljima na zajedništvu kojim poboljšavamo i uljepšavamo život djece.

POHVALA Osnovnoj školi Čučerje za „ NAJ-AKCIJU 2019.“

Naziv provedene akcije: Trčimo i volontiramo - PoKRENITE dječju radost

Voditelj akcije: Jelena Bekavac Krčadinac, učiteljica matematike i informatike

Nositelji akcije: Učenici sedmih razreda i njihove obitelji, učiteljice matematike i njihove obitelji

Broj aktivno uključene djece u akciji: 13 djece sa svojim obiteljima

Organizator humanitarne utrke: Atletski klub Sljeme i osiguravajuće društvo GRAWE Hrvatska

Ciljna skupina: Djeca s amputacijama donjih ekstremiteta

Po čemu je akcija posebna:

Ljudi sve manje pridaju važnost redovnoj rekreaciji. Ako se pojedinac i odluči započeti s redovnom rekreacijom jako je važna podrška obitelji da se ustraje u toj odluci.

S darovitim učenicima koji odgovorno pristupaju svojim školskim obvezama odlučila sam po prvi put krenuti u svijet volontiranja 2018. godine. Od planiranog volontiranja na samo jednoj utrci, proveli smo zajedničko volontiranje na tri utrke. Uočivši pozitivne reakcije učenika odlučila sam da u 2019. uz volontiranje polako u svijet trčanja uvedem cijele obitelji.

Druženje učenika i profesora izvan školskih učionica je efikasan način predstavljanja istih kao običnih osoba. Humanost i rekreacija stvaraju dobra djela i oplemenjuju čovjeka.

Priloženi dokumenti:
Pohvala_Najakcija2019.jpg (1.16 MB)