Posjet Rudarsko-geološko-naftnom fakultetu

Autor: Sanja Jurić, 6. 12. 2023.

U petak 24.11.2023. učenici OŠ     Čučerje, polaznici dodatne nastave iz   geografije (Martin Krvarić Kaštelac, Iva     Lučič, Eva Galunić i Marija Đurđenić), u     pratnji mentorice Valentine Benc i učenici OŠ Pušća u pratnji mentora Franje Percela i pedagoginje Marije Kardum-Živković koji zajedno s učenicima iz slovenske Bohinjske Bistrice i Maribora sudjeluju u međunarodnom eTwinning projektu pod nazivom „Geology is all around us“ su posjetili Rudarsko-geološko-naftni fakultet u Zagrebu.

Dekan fakulteta, izv. prof. dr. sc. Vladislav Brkić, obratio se prisutnima riječima dobrodošlice, a izv. prof. dr. sc. Uroš Barudžija održao je predavanje o mineralima i stijenama. Za vrijeme dvosatnog druženja učenici su aktivno sudjelovali u radu i upoznali se s osnovnim značajkama odabranih minerala i stijena, s osnovnim terenskim priborom i laboratorijskim uređajima kojima se služe geolozi, pri čemu su postavljenim pitanjima pokazali veliki interes za geologiju. Osobito ih je impresionirala zbirka minerala i stijena kroz koju ih je stručno i prilagođeno uzrastu proveo izv. prof. dr. sc. Uroš Barudžija.

S obzirom na pozornost kojom su učenici pratili predavanje i razgledavali zbirku, nadamo se da se među njima krije i poneki budući student geologije.

Više forografija pogledajte u našoj GALERIJI.