OSMAŠI NA TERENSKOJ NASTAVI U VUKOVARU

Autor: Vesna Orešković, 14. 11. 2023.

Posjet osmaša Vukovaru

7. studenog 2023. učenici osmih razreda OŠ Čučerje krenuli su na dvodnevnu terensku nastavu u Vukovar i doživjeli svoju vukovarsku avanturu.

Rano ujutro okupili su se ispred škole te s malim zakašnjenjem stigli u Vukovar oko 11:30. Nakon dolaska u Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovaru, najprije su poslušali predavanje o Domovinskom ratu i Bitki za Vukovar. Nakon ručka krenuli su u  razgledavanje Gradskog muzeja Vukovar i Muzeja vučedolske kulture. U Muzeju vučedolske kulture slušali su o povijesti vučedolske kulture, a u  Muzeju grada Vukovara pogledali film o tadašnjoj ratnoj svakodnevici i zbivanjima u Vukovaru.  Nakon zanimljivog filma i edukativnog predavanja, posjetili su simbol obrane grada Vodotoranj te krenuli u centar grada gdje su imali slobodno vrijeme za razgledavanje grada. Navečer je organizirano okupljanje i druženje svih osmaša na brodu. Drugi dan započeo je obilaskom Spomen doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti i razgledavanjem neobnovljenog dijela Vukovarske bolnice koja se koristila za vrijeme rata. Nakon obilaska bolnice, uputili su se na Memorijalno groblje i Ovčaru, mjesta na kojima su ravnateljica, učitelji i učenici zapalili svijeće za žrtve Domovinskoga rata. Obišli su i crkvu sv. Filipa i Jakova, prisustvovali na nekoliko predavanja te imali priliku ući u vojne avione i tenkove.

Oba dana bila su ispunjena obilascima muzeja, groblja i memorijalnih mjesta. Cijeli posjet Vukovaru bio je jako emotivan i bogat raznolikim sadržajima te će definitivno biti izlet za pamćenje.

Vita Ravlić, 8.b

VIŠE FOTOGRAFIJA U GALERIJI