KULTURKA - besplatne edukativno-kreativne radionice za djecu i mlade

Autor: Vesna Orešković, 2. 2. 2024. 08:46

Kulturka su besplatne edukativno-kreativne radionice za djecu i mlade koje  pokrećemo u Kulturnom centru Travno.
Djeca i mladi dobit će priliku kreativno se izražavati i stvarati na različitim tematskim radionicama koje će se održavati u večernjim terminima svake DRUGE subote u mjesecu u Kulturnom centru Travno. U terminu održavanja večernje predstave za odrasle, djeca i mladi moći će se educirati, kreativno izražavati te se dobro zabaviti sa svojim vršnjacima na radionici.

Krećemo 10. veljače  s dramsko-likovnom radionicom u terminu od 19 do 20.30 sati.

OPIS RADIONICE:
Na dramsko-likovnoj radionici sudionici će se upoznati s određenim likovnim djelima na zabavan, inovativan i interaktivan način – dramskim vježbama stvarat će vlastite interpretacije umjetničkih djela, likovnim izrazom ih prenijeti na papir, zatim ih oživjeti improvizacijom.
Dob polaznika: 9 – 15 godina
Voditeljica radionice: Jelena Kovačić, sveučilišna specijalistica dramske pedagogije
Prijave su moguće na jelena@kuctravno.hr, broj sudionika je ograničen (15 polaznika).

Besplatna zimska radionica animiranog filma za osnovnoškolce

Autor: Vesna Orešković, 29. 1. 2024. 07:59

Koliko su školarci željni filmskog znanja pokazuje činjenica da svake godine Filmsku naSTAVu za vrijeme praznika pohađa više od 200 školaraca!

Otvorene su prijave za radionicu animiranog filma koja će se odvijati od 19. do 23. veljače 2024. u terminu od 9 do 13 sati u Privatnoj umjetničkoj gimnaziji u Zagrebu na adresi Gundulićeva 55.

Radionički program zamišljen je kao splet teorijskog i praktičnog rada s mnoštvom filmskih primjera i rada na terenu. U takvoj atmosferi djeca i mladi najbolje savladavaju filmsku pismenost. Očekuje nas jedno kreativno filmsko druženje, a rezultat radionice – animirani film imat će prilike pogledati i prijatelji i obitelji polaznika te na taj način i sami dobiti uvid u filmski svijet.

Prijaviti se možete putem poveznice najkasnije do 16. veljače: https://filmskanastava.hfs.hr/prijava-2024-radionice/

Prijavnica za osnovnoškolce