> EKO škola
EKO sadržaji

EKO ŠKOLA 2020./2021.

Autor: Sanja Jurić, 15. 4. 2021.

1.a snimio je video naslova Veliki svijete ekoporuku šalje ti 1. a

(klikni na sliku za video)

Učenici 7. a razreda su sa svojom razrednicom pogledali film povodom Dana planete Zemlja te su u digitalnom alatu Padlet napisali svoje poruke kako mogu sačuvati planet.

Padlet stranicu otvorite OVDJE.

Učenici 7.a razreda sudjelovali su 12.3.2021. u radionici udruge „Biom“ pod nazivom „Ima li priroda cijenu?“

Na radionici su učenici preuzeli jednu od uloga potrebnih za dobro funkcioniranje grada i razvoj urbane sredine. Bili su urbanisti, čuvari prirode, energetičari, gradonačelnici i poljoprivrednici. Sukladno dodijeljenoj ulozi svaki učenik je na svoj način doprinosio izgradnji grada (gradnja susjedstva, škola, elektrana, tvornica, ureda, farma, parkova) i donosio odluke koje utječu na budućnost  grada. Svaka odluka je donosila i određene posljedice (smanjenje budžeta, iznenadne promjene i ekološke katastrofe ili pak poboljšanje zdravlja i kvalitete života stanovnika, povećanje poljoprivrednih prinosa i sl.) koje su učenici mogli povezati sa stvarnim primjerima.

Na kraju radionice se razvila diskusija o naučenom kojoj je bio cilj direktno povezati djelovanje čovjeka na prirodu (izgradnja i širenje urbane sredine) i važnost njena očuvanja.

Radionica je trajala 2 školska sata.

Fotografije s radionice pogledajte OVDJE.

Učenici 5. razreda okušali su se u digitalnom alatu Pixton te su izradili radove na temu Očuvanje prirode.

Radovi učenika na temu proljetnica i obilježavanja eko dana u ožujku i travnju.

GEOGRAFIJA

Učenici OŠ Čučerje sudjelovali su uoči Svjetskog dana voda (23.3.) u međunarodnom online susretu učenika Hrvatske, Slovenije i Slovačke okupljenih oko etwinning projekta – Earth, our home (Zemlja - naš dom). Tom prilikom Filip Lučić (7.b) i Filip Pecigoš (7.a) predstavili su našu školu, svoj zavičaj kao i našu zemlju drugim sudionicima projekta. Predstavljene su i fotografije snimljene u 73. misiji Sally Ride EarthKAM u ožujku.

Cilj projekta je upoznavanje učenika sa Zemljom – svojim domom, ljepotama našeg planeta, mogućnostima za život na njemu i važnosti zaštite okoliša i podizanju svijesti ljudi o brizi za naš zajednički dom.

Uz pomoć NASA-inog programa Sally Ride EarthKAM, učenici otkrivaju i fotografiraju Zemlju iz svemira te analiziraju pomoću programa Google Earth. Na taj način stvara se kolekcija fotografija i internetska izložba u Twinspace-u. Cilj ovog projekta jest prepoznati negativne utjecaje čovjeka na naš planet i brinuti se o zaštiti okoliša na Zemlji, razumjeti održivi razvoj i razviti odgovornost prema očuvanju primjerenih životnih uvjeta i za buduće generacije. Također, učenici na ovaj način povezuju znanje o kretanju Zemlje, matematičkoj geografiji, kontinentima i geografskim procesima u smislenu cjelinu.

Dan jabuka

Učenici naše škole su i ove godine obilježili Dan jabuka. Kroz razne likovne i literarne aktivnosti, učenicima su približili sve vrijednosti tog voća.

Dan zahvalnosti za plodove zemlje

U tjednu od 12. do 16. listopada 2020. godine učenici naše škole su obilježili tematski tjedan pod nazivom Dani zahvalnosti za plodove zemlje.

Detaljnije radove nekih razreda pogledajte ovdje:
1.a  1.b  4.b