Izložba

Autor: Biljana Fluka, 23. 11. 2017.

Osmaši na izložbi Anne Frank

Osmaši na izložbi Anne Frank „Povijest za sadašnjost“

13. studenog 2017. učenici osmih razreda su u pratnji prof.  Ilić i prof. Uremović posjetili izložbu Anne Frank Povijest za sadašnjost u Policijskoj akademiji. Izložba je bila obrazovnog karaktera, a govori o žrtvama holokausta i dnevniku Anne Frank, stoga smo slušali o Anninom djetinjstvu, njezinoj obitelji i okolnostima njihovog života za vrijeme Drugog svjetskog rata. Saznali smo nešto o uzrocima Drugog svjetskog rata, vidjeli fotografije Anne i njezine obitelji te pročitali neke citate iz njezinog dnevnika. Na kraju izložbe saznali smo da je Annin otac preživio rat te ispunio Anninu želju da postane spisateljica tako što je objavio njezin dnevnik. Izložba nas je potaknula na dublja razmišljanja o temama poput antisemitizma, diskriminacije i progona.

Leonarda Steković, 8.b