Vijest

Autor: Biljana Fluka, 17. 3. 2015.

Uspjeh na LIK - u

Na ovogodišnjem natjecanju-izložbi LIK sudjelovalo je 56 osnovnih škola (sa 489 likovnih radova) i 5 srednjih škola (sa 13 radova) s područja Grada Zagreba. Na županijskoj razini odabrano je 85 likovnih radova učenika iz 38 osnovnih škola i 3 rada iz dviju srednjih škola. Među odabranima, našla su se i dva likovna učenika naše škole, Leonarde Steković (5.b) i Filipa Bognara (8.b).

Učenicima osnovnih škola poticaji su bili istraživački rad i spoznaja vizualne metamorfoze likovnog djela putem analize djela POP ART pravca u umjetnosti, na predloženim primjerima odabranih umjetničkih djela pop art umjetnika Royja Lichtensteina. U tehnici tempere ili na računalu, prepoznavanjem ključnih pojmova, učenici su trebali kreirati figurativne i nefigurativne narativne prikaze iz svakodnevnog života, znanstvene fantastike i motive iz stripa.

Od 85 radova sa županijske razine  odabrano je 10 likovnih radova za državnu razinu. Među njima je i likovni uradak naše Leonarde Steković iz 5.b razreda.

Od srca joj čestitamo i želimo puno uspjeha u daljnjem dijelu natjecanja!!!!

rad Leonarde Steković

rad Filipa Bognara