Natjecanje

Autor: Biljana Fluka, 26. 1. 2015.

Klokan bez granica 2015.

Međunarodno matematičko natjecanje  "Klokan bez granica" 2015. održat će se u četvrtak 19.3.2015. u 12:30 sati u svim školama Republike Hrvatske (pa tako i u OŠ Čučerje).

Uplatu od 15,00 kn predajte svojoj razrednoj učiteljici (ako ste 2.r-4.r) ili svojoj profesorici matematike (ako ste 5.r-8.r) do petka 30.1.2015.

Motto igre - natjecanja je: bez selekcije, eliminacije i finala.

58 zemalja svijeta sudjeluje u ovom natjecanju.

Test se sastoji od 12 zadataka za skupine Pčelica (2.r) i Leptirić (3.r), odnosno od 24 zadatka za sve ostale skupine.

Zadatci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan.

Natjecanje se samofinancira uplatom od 15,00 kn po sudioniku - natjecatelju. Prikupljena sredstva koriste se za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima te za nagrade najboljima.

Svaki sudionik odmah na poklon dobiva: kemijsku olovku s logom natjecanja, džepni kalendar i čokoladnu torticu, a početkom lipnja 10% najboljih dobit će nagradu poput: knjige, pretplate na matematički časopis, šalice, kape, šestara,… (tako je bilo prijašnjih godina).

PROPOZICIJE NATJECANJA (sudionici obavezno pročitajte)

ZA SKUPINE ECOLIERS (4.r i 5.r), BENJAMINS (6.r i 7.r) i CADETS (8.r)

• vrijeme pisanja je 75 minuta
  • rješava se 24 zadatka
  • natjecanje je pojedinačno
  • džepno računalo je zabranjeno
  • svaki zadatak ima pet ponuđenih odgovora od kojih je samo jedan točan
  • prvih osam pitanja nosi po 3 boda, drugih osam po 4 boda, a trećih osam po 5 bodova
  • ako nijedan odgovor nije zaokružen, zadatak donosi 0 bodova
  • ako je zaokruženi odgovor pogrešan, oduzima se četvrtina bodova predviđenih za taj zadatak
  • na početku svaki sudionik dobiva 24 boda, kako bi se izbjegli negativni bodovi
  • najveći mogući broj bodova je 120

ZA SKUPINE PČELICA (2.r)  i  LEPTIRIĆ (3.r)

• vrijeme pisanja je 60 minuta
  • rješava se 12 zadataka
  • natjecanje je pojedinačno
  • džepno računalo je zabranjeno
  • prva četiri pitanja nose po 3 boda, druga četiri po 4 boda, a treća četiri po 5 bodova
  • ako nijedan odgovor nije zaokružen, zadatak donosi 0 bodova
  • na početku svaki sudionik dobiva 12 bodova, kako bi se izbjegli negativni bodovi
  • najveći mogući broj bodova je 60

Dragi učenici vjerujte u svoje znanje, u svoje logičko razmišljanje i u svoj rad, PRIJAVITE SE i DOZNAJTE KOLIKO STE JAKI U MATEMATICI u odnosu na svoje vršnjake u cijeloj Republici Hrvatskoj i pri tome još OSVOJITE nagrade.

Ako želite uvježbani doći na natjecanje pogledajte i riješite s www.matematika.hr  Klokan zadatke s prijašnjih natjecanja (imate i rješenja za kontrolu).