Vijest

Autor: Biljana Fluka, 21. 3. 2014.

Projekt Hrabri čuvari – ne za nasilje!

Izobrazbom stručnih suradnika osnovnih škola grada Zagreba o cyberbullyingu, na kojoj je 19.11. u Poliklinici za zaštitu djece grada Zagreba sudjelovalo ukupno 30 stručnim suradnika i nastavnika, započela je provedba projekta Hrabri čuvari – ne za nasilje! čiji je nositelj Hrabri telefon.

Osnovni su  ciljevi savjetovati nastavnike o mogućnostima škole u zaštiti djece od cyberbullyinga i stručno ih podržati u slučaju potrebnih intervencija. Ovaj pilot projekt je usmjeren na osnaživanje djece i škole kao zajednice u prevenciji cyberbullyinga među djecom, a temelji se na primjerima dobre prakse drugih zemalja, te rezultatima znanstvenih istraživanja. Stručni suradnici osnovnih škola će educirati učenike o cyberbullyingu i osnažiti ih kako bi se mogli zaštititi, a aktivnosti su predviđene do kraja školske godine 2013/14.

Tijekom prvog polugodišta školske godine 2013./14.u našoj školi  razrednici i stručni suradnik pedagog održali su predavanja u svim razredima predmetne nastave. U suradnji s profesoricom Adrijanom Pavlović uređene su zidne novine na temu nasilja na internetu te u suradnji s prof .Jelenom Bekavac Krčadinac napravljene power point prezentacije na navedenu temu.

Učenice , predstavnice Vijeća učenika su održale predavanje o cyberbullyingu    na Vijeću roditelja (11.03.2014.).

Posjetite mrežnu stranicu Hrabrog telefona: