Skype razgovor

Autor: Biljana Fluka, 10. 3. 2018.

Video komunikacija učenika šestih razreda

s učenicima iz Nairobija

Svojevrsno geografsko Skype putovanje naših učenika u Nairobi, glavni grad Kenije održano je u ponedjeljak 05. ožujka 2018. Nakon obrađene tematske cjeline - Afrika uslijedila je ideja video komunikacije kako bi učenici s oba kontinenta imali priliku biti izloženi različitoj kulturi i upoznati je kroz direktan razgovor sa svojim vršnjacima.

Nakon kontakta i dogovora s kolegom učiteljem iz Premier Akademije dogovoreno je vrijeme video razgovora putem Skypa. Učenici šestih razreda bili su pripremljeni s pitanjima koje su htjeli postaviti i vidno uzbuđeni za video susret. Nakon predstavljanja veselo su pozdravljali te postavljali pitanja i odgovarali na njih upotrebljavajući i prakticirajući svoje znanje engleskog jezika.

Bilo je različitih učeničkih pitanja od kojih se mogu izdvojiti sljedeća:  Koje su prirodne ljepote vaše zemlje? Možete li reći nekoliko riječi na vašem jeziku? Koji je najveći problem u vašem gradu po vašem mišljenju? Koje životinje su karakteristične za vašu zemlju? Koje druge države imate želju posjetiti?

Video komunikacija je završila u poticajnoj atmosferi i želji za budućom suradnjom.