Škola u prirodi

Autor: Biljana Fluka, 3. 6. 2017.

3. razredi na Sljemenu

Učenici trećih razreda (3.a, 3.b i 3.c) bili su u Školi u prirodi na Sljemenu od 22.5. do 26.5. Bili su smješteni u Domu Crvenog križa.

Četrdeset i devetero učenika uživalo je u raznoraznim aktivnostima koje su se tamo provodile. Jutro smo započinjali jutarnjom tjelovježbom, nakon čega je slijedio doručak. Tijekom dana imali smo razne aktivnosti i vrlo zanimljiva predavanja vanjskih suradnika koje su učenici sa velikim zanimanjem slušali i svašta novog naučili. Bila je tu Gorska služba spašavanja, policajac koji je upoznao učenike sa opasnostima u prometu, zatim predavanje doktorice o zaštiti zdravlja, predavači koji su nas upoznali sa opasnostima na vodi. Posjetili smo rudnik Zrinski i kapelicu Majke Božje Sljemenske (Kraljice Hrvata). U periodu između predavanja i ručka održavala se nastava tijekom koje su učenici ponavljali već naučeno gradivo ili učili novo. Nakon nastave slijedilo je slobodno vrijeme učenika. Neki su se zabavljali vani na igralištu, neki bi igrali društvene igre ili razgovarali,  a poneki bi odmarali. Bilo je tu puno šetnje i igre. Osim učitelja i predavača, ovdje je bila prisutna i studentica koja je s učenicima provodila razne aktivnosti kao što su kvizovi, međurazredna natjecanja, karaoke i drugi zabavni sadržaji. Kroz ovaj oblik nastave djeca su se osamostalila i naučila da se zajedničkim radom i dogovorom puno toga može postići. Imali su priliku pokazati dobre navike ponašanja i u tome su uspjeli.

Vratili smo se kući puni pozitivnih dojmova i lijepih uspomena.