Izlet

Autor: Biljana Fluka, 29. 4. 2017.

U srijedu, 26.4.2017. učenici trećih i četvrtih razreda bili su na terenskoj nastavi u Krapini.

Uz stručno vodstvo obišli smo Muzej  krapinskih neandertalaca i upoznali težak život ljudi u starijem kamenom dobu. U Muzeju smo pogledali i film o životu neandertalaca te film o nastanku svemira. Posebno nas se dojmio put kroz različita razdoblja Zemljine prošlosti i skulpture koje vjerodostojno prikazuju krapinske neandertalce. Obišli  smo i crkvu Majke Božje Jeruzalemske na Trškom Vrhu u kojoj nas se dojmila  ljepota njezine  unutrašnjosti i bogato izrađeni oltari. Terensku nastavu smo završili  ručkom i igrom u restoranu Stara škola.

IZLET U KRAPINU

Dana 26.4.2017. treći i četvrti razredi uputili su se na izlet u Krapinu. Krenuli smo u 8.30 ispred škole autobusom. Na putu do Krapine ponovili sam znanje o brežuljkastom zavičaju. Kada smo stigli pred muzej imali samo kratki odmor i vrijeme za jelo. Naša vodičica Dora podijelila nas je u grupe, a svaka grupa imala je zadatak npr. u šumi naći odjeću, oruđe ili oružje kojim su se neandertalci služili. U muzeju smo pogledali kratki film o neandertalcima te nakon toga krenuli u obilazak muzeja. U muzeju samo saznali sve o neandertalcima i postanku Zemlje. Nakon muzeja posjetili sam Crkvu Marije Jeruzalemske i saznali priču kako je crkva izgrađena. Ručali smo u izletištu Stara škole i imali slobodno vrijeme za igru. Kada je završilo slobodno vrijeme vratili samo se autobusom prema školi.

KARLO OREŠIĆ 3.A