Vijest

Autor: Biljana Fluka, 16. 10. 2015.

8. razredi u Vukovaru

Projekt „Posjet osmih razreda Vukovaru“

Dvodnevna terenska nastava od 1. do 2. listopada 2015.godine

Polazak autobusom ispred škole bio je u 4.30 ujutro. Nakon četverosatne vožnje stigli smo u Vukovar, u bivšu vojarnu 204. brigade gdje nas je dočekao vodič, djelatnik Javne ustanove Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar. Nakon podjele doručka učenicima krenuli smo u Ružičkin dom na prezentaciju na temu Domovinski rat i bitka za Vukovar. U obližnjem restoranu učenici su ručali, nakon čega je uslijedilo razgledavanje grada Vukovara, posjet Gradskom muzeju te Mjestu sjećanja- Vukovarska Bolnica 1991, mjesto koje je učenicima ostalo kao vjerni spomen na ratna događanja 1991.godine.

Učenici su se smjestili u sobe hostela Zagreb i pogledali dokumentarni film na temu Domovinski rat. Autobusom smo se, u pratnji vodiča, odvezli do muzeja Vučedolske kulture. Radi se o muzeju koji prikazuje život i postignuća vučedolske kulture koja slovi za najstariju europsku civilizaciju. Stalni postavi čine predmeti pronađeni na arheološkim nalazištima, a koji datiraju iz 3000 do 3300 godina prije Krista. Stalni postav podijeljen je na 19 cjelina gdje je vjerno prikazano kako su živjeli Vučedolci, kako su se hranili, lovili, pravili oruđe, proučavali zvijezde…

Učenicima je nakon večere organiziran party u obližnjem kafiću. U 22 sata vratili smo se u hostel.

Sljedećeg jutra, nakon doručka, obišli smo Memorijalni Vukovar u pratnji djelatnika Javne ustanove „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“; groblje, Ovčara, bivša vojarna 204. brigade. Nakon ručka uslijedila je edukacija na temu „Škola mira“ te kviz za učenike. Oko 16.30 krenuli smo put Zagreba.

Više fotografija pogledajte u Galeriji