Vijest

Autor: Biljana Fluka, 13. 4. 2014.

KONCERT - TJEDAN GLAZBE ZA MLADE –

Od  Lisinskog do Olivera

KD Vatroslava Lisinskog, 10. 04. 2014. U 11 sati

Učenici šestih i osmih razreda naše škole nazočili su svečanom koncertu u povodu 60. obljetnice postojanja Hrvatske glazbene mladeži pod visokim pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske dr. Ive Josipovića. Na koncertu su se izvodila djela hrvatskih skladatelja Vatroslava Lisinskog, Ivana Zajca, Frana Lhotke, Borisa Papandopula, Stjepana Šuleka, Milka Kelemena, Stanka Horvata, Ivice Krajača / Karla Metikoša/ Miljenka Prohaske, Ive Josipovića te mladog Tomislava Olivera.

Učenici su mogli uživati u poznatim taktovima iz opere Nikola Šubić Zrinski, rok opere Gubec beg kao i skladbi Samba brevis našeg predsjednika.

Poseban doživljaj  bilo je predstavljanje najuspješnijih likovnih ostvarenja inspiriranih slušanjem djela hrvatskih skladatelja klasične glazbe.

Posebna nagrada dodijeljena je Klari Čopec, učenici 6.b razreda za likovni rad nastao na glazbeni poticaj pjesme Ave Maria iz rock opere Gubec beg u izvođenju Josipe Lisac.

Rad je uvršten na plakat i katalog ovogodišnje manifestacije Tjedan glazbe za mlade.

Klara je sa svojom profesoricom Ksenijom Bajić Domančić nazočila svečanoj konferenciji prije koncerta te primila zasluženu nagradu, a za televiziju je izjavila da se osjeća sretnom.

Za uspomenu je, uz dojmove ponijela, i fotografiju s Ivom Josipovićem.