Dan jabuka u našoj školi

Autor: Sanja Jurić, 21. 10. 2020.

Učenici 1.a razreda su 20. listopada 2020. godine obilježili Dan jabuka. Roditelji su se također uključili u obilježavanje i poslali po učenicima balone u obliku jabuka, štrudle, štrukle i razne kolače od jabuke te prirodni sok od jabuka. Djeca su s učiteljicama razgovarala o važnosti konzumacije jabuka i njihovoj nutritivnoj vrijednosti. Nakon svega toga su crtali jabuke na novinama i time pokazali ekološku osviještenost.

Poruka dana  je jedna stara poslovica -
JEDNA JABUKA NA DAN TJERA DOKTORA IZ KUĆE VAN!

Učenici 3.b razreda su također obilježili Dan jabuka koji se obilježava od 1990.godine.
Jabuka je prozvana kraljicom voća. Najkompletnije je voće u ljudskoj prehrani jer sadrži gotovo sve što ljudski organizam treba. Preporuča se svaki dan pojesti po jednu jabuku.

Učenici 3.a razreda su na zanimljiv način prikazali jabuku, koristeći kolaž, ali i boju.

Učenici produženog boravka 2.a razreda povezali su hrvatski jezik, matematiku, strane jezike i prirodu istraživanjem o jabuci. Saznali su kako se na stranim jezicima kaže jabuka, kako je nebeska vila podarila svakoj jabuci zvijezdu, kako je moguće s jabukama zaigrati i sudoku i još mnogo toga.

Fotografije veće rezolucije potražite ispod opširnije.