Autor: Biljana Fluka, 13. 3. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

Od ponedjeljka 16.03.2020. neće se održavati nastava u osnovnim i srednjim školama i krenut će izvođenje nastave na daljinu.

Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., prema rasporedu koji će odrediti i na svojim stranicama objaviti MZO, a Škola će ga preuzeti i objaviti na svojoj mrežnoj stranici.

U nastavku su upute vezane za isporuku obrazovnih sadržaja:

RAZREDNA NASTAVA:

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radio televizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave u programu pod nazivom ŠKOLA NA TREĆEM:

RAZRED

TERMIN

8 - 9 h

9 - 10 h

10 – 11 h

11 – 12 h

Ukoliko roditelji učenika razredne nastave nisu u mogućnosti ostaviti dijete kod kuće, osigurat će se prihvat učenika  u Školi.  Za te učenike neće  biti organizirana nastava nego će pratiti obrazovni program Škola na Trećem ili će sudjelovati u nastavi na daljinu.

PREDMETNA NASTAVA:

Učenici predmetne nastave pratit će nastavu putem platforme/aplikacije Yammer.

Za navedeno je potreban smartphone, tablet računalo ili računalo.

Aplikacija je dio programa Office365 i njoj se pristupa korisničkim (Carnet) e-mailom i pripadajućom zaporkom (podatci identični za prijavu u sustav e-Dnevnika).

Prilikom prve registracije potrebno je pristupiti aplikaciji u skladu sa sljedećim uputama:

Prije prijave u Yammer, učenici se  prijavljuju u Office365 sustav.

Prijava na Office365 portal moguća je putem sljedeće poveznice:

U gornjem desnom kutu potrebno je odabrati "Prijava", potom "AAI@EduHr" prijava te upisati korisničko ime i lozinku. Nakon prijave na navedeni portal, potrebno je potvrditi uvjete korištenja te odabrati opciju "Odvedi me na Office365". Tada će u popisu aplikacija biti vidljiv i Yammer te će mu korisnici moći pristupiti.

Nakon registracije i prvog pristupa aplikaciji Yammer učenici će biti dodani u virtualne učionice koje će oformiti razrednici.

Potrebno je sve predradnje učiniti tijekom vikenda kako bi učenici od ponedjeljka mogli biti uključeni u virtualne učionice.

Razrednici i predmetni učitelji slat će učenicima viših razreda putem virtualne učionice nastavne sadržaje, upute i materijale za rad.  Prisutnost učenika na nastavi pratit će se kroz njihove aktivnosti u „virtualnom razredu“.

Nastavne sadržaje za predmetnu nastavu emitirat će i Sportska televizija u razdoblju od 8 – 14 sati.

Za sve dodatne informacije možete kontaktirati razrednike, stručnu službu i ravnateljicu.